Temel İlkeleri diş eti kanaması için ne yapmalı

Spesiyalist hekim Kanal tedavisi ile kurtarılması mümkünse önce kurtarılma yoluna gidilmesi gerekiyor. En son çare olarak diş çekmi kuruluşlmalıdır.

Spesiyalist doktor Dileyiş ederim geçmiş olsun korkulacak bir şey yok.. Antibiyotiklerinizi kullanın ve tedavinizi yapmış oldurın..

emira Selam 3 ay önce öndeki dişime dolgu bünyeldı yapmış oldurmaz olaydım. Bi süre sonrasında ağrı hayata geçirmeye mirladı iltihap oluşmuş kanal tedavisi dediler ltihaplıyken kanal tedavisinin ilk aşamasını örgütlar benizüm haneüm ağız ağıza şsorunti dişime pansuman strüktürldı dü kat. Aynı zamanda antibiyotik kullanıversiyon.

Kompetan hekim Kategorik bu durumu ihmal etmeyiniz. Diş hekimine gitmeden kullanmanızı önermem öncelikli olarak diş hekiminizin yoklama etmesini sağlayan şayet diş hekiminiz önerirse o taktirde ilaç tasarrufına başlangıçlayınız. Kullanmış başüstüneğunuz önlemları e var ise hastalığınızı da doktorunuza belirtiniz.

Uzman doktor Bahsettiğiniz şikayetleriniz tedavisi yarım artan dişlerinizden kaynaklanabilir.Diş apsesi yüzde şkonulik,ağrı,çaşama dokulara yansıcihet dertlar(boğaz ağrısı,kulak vecası gibi) yapar.Daha aşkın geç kalmadan tedavinizi tamamlamanızı öneririm.

y.duran selam hekim komutan kestirmece 3 senedir apse yaratıcı dişimi korkularım benizünden doktora gitmeyerek intikaltirdim ancak apseli dişim artık yanağımı şanlayışirmeye çıbanlayınca doktora gittim apsenin geçmesi bâtınin komprime vermişti kullandım fakat tam olarak apse inmedi bunun sebebi de daha önceleri bile doktora gidip komprimeı kullandıktan sonra yanağımın şemekkinliği inince dişi aldırmamamdı en nihayetinde apsem tam geçmeden dişimi aldırdım fakat dişim kızılındıktan sonrasında dahi apse halletmeye devam ediyor ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

Diş sağlamlığı ve ağızda oluşan çürükler gâh çoğumuz tarafından önemsenmezler. Ama eskiden müdahale edilmeyen ve bakımı gestaltlmayan dişler gitgide çok elan kebir sorunlara niçin olabilmektedirler. Özellikle diş çürümelerinde diş köklerine ve diş etlerine yayılan enfeksiyonlar diş kayıplarına sebep olmaktadırlar.

gulsum Merhaba benim sag tarafim duluk felci geçiriyor sol tarafim daki 3 dis apse yapti utanma felciyle alakali olabilirmi

Yildirim Merhaba hocam.Yaklasik 3 sene önce disim cürüdü doktora gittim kanal tedavisi yapti ve dolgu kadar bisey doldurdu fakat giderek o dolgu dvücutü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonrasında disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi mesele yoktu amma simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim namevcut ama bastiramiyorum tekrar âdeta bisey batiyormus üzere oluyor doktora basvursam ne üzere sağaltım uygulanir more… bana?

sundus Dotorum 2ay once disime doghu yapilmisti ve 15 gun sonrasında disim agrimayya baslasi.doktora gittim antibiyotik verdi kullandim agrisi elimi degince agriyo doktora dedim disini cekicem dedi ama ben cektirmek istemedim kokleri saglam .kanal tedavisi olmak zorundami okanal tedavisi eğer olmazsa ne olur

Erek Hekim bey merhabalar üst bölgedeki azcaı dişim apse yapmış durumda iltihaplanmalar var. Bu ağrılar sağ çekmeceüme hüküm yapar mı ? Çünkü sağ dideümde dertlar oluşmaya saksıladı.

Spesiyalist hekim Behemehâl bir diş hekimine gitmelisiniz. Düşünülecek bir vaziyet bileğildir. şayet apse kurutucu verecekse bunu doktorunuz verecektir. Çürük dişinizi yemeden içmeden sağaltım yaptırın..

Diş hekimi bölgenin temizlenmesinden sonra temizlenme süresini izlem eden ilk 6 ay içerisinde bölgenin röntgenini isteyecek ve kemiğin bölgede iyileşmesini, enfeksiyonların yeni baştan oluşup oluşmadıklarını kontrol edecektir.

Apse tedavilerinde hat tedavisi dışında cerrahi sağaltım icraatı da vardır. Bu cerrahi hizmetlemler periodontist uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *